Menu

3/11/2019

Dvojité vítězství U12 doma se Zlínem

V sobotu 2.11. jsme v kategorii U12 přivítali doma soupeře ze Zlína, který přijel pouze s 10 hráčky. V prvním zápase jsme šli od začátku s jistotou za vítězstvím. Soupeř sice ve druhé čtvrtce stáhl náš náskok na pouhé 4 body, kdy nám trvalo, než holky zareagovaly na přehozy, ale pak už jsme otěže zápasu převzali zase my a udržovali si náskok až do konečného hvizdu.

Druhý zápas však byl úplně jiný. Začali jsme zase skvěle a úvodní čtvrtinu jsme vyhráli 17:6, avšak druhou jsme prohráli 8:17 a zápas tak začal zase od začátku. Nabuzený soupeř na nás vlétl i po změně stran a najednou jsme to byli my, kdo musel skóre dotahovat. Do poslední čtvrtiny soupeř nastoupil v nejsilnější sestavě, jelikož se jim bohužel před utkáním zranila jedna hráčka a soupeřky tedy mohly odehrát 3 čtvrtiny. Avšak všechno dopadlo úplně opačně a my poslední čtvrtku vyhráli 12:4 a tak jsme mohli slavit i druhé vítězství v poměru 47:41.

V zápase šlo hodně vidět, že děvčata spolu trénují pouze 1× týdně. Určitě máme na čem pracovat, hlavně aby mladší děvčata nenechávaly vyvážení míče na starších hráčkách a nebála se taky na hřišti ukázat. V druhém zápase nás ale zradilo zakončení. To, že nedáme koš, když nás někdo brání, je normální a děvčata tak získávají zkušenosti a v dalších pokusech ví, že musí něco změnit. Ale že najíždíme na koš a nejbližší obránce je 2 metry za námi a my nejsme schopni ten koš dát, což některé hráčky zopakovaly i 6× po sobě, je pouze jen o hlavě a koncentraci. Na druhou stranu mám velkou radost z Darči (Darina Rufferová), která zahrála oba zápasy skvěle. V prvním zápase ukázkově bránila, kdy svou obranou donutila soupeřku k několika ztrátám a v druhém zápase nás zase podržela střelecky, kdy se stala se 13 body nejlepším střelcem našeho týmu.