Menu

30/9/2024

Začátek sezóny pro naše U19

Naše družstvo U19 si z tohoto víkendu odnáší bilanci 1:1. Holky zahájily svou sezónu jednou prohrou a jednou výhrou. Již 4 sezónu po sobě začínají děvčata v okleštěné sestavě, konkrétně pouze s polovinou hráček. Díky zraněním a nemocem nebyl náš tým opět na začátku sezóny ve stoprocentní a plné sestavě.

V sobotu jsme na prvním domácím zápase přivítali velezkušený tým z Brna, a to Žabiny Brno B. Brňanky přijely s 12 hráčkami a s velkou výškovou převahou na každé pozici. Od začátku šla, oproti nám, vidět velká rotace všech brněnských hráček. Brňanky si po dobu celého zápasu hlídaly svůj náskok, a přestože měla naše děvčata spoustu volných pozic, tak bohužel mizivé procento jejich úspěšnosti přineslo takový bodový rozdíl mezi družstvy.

V nedělním zápase jsme se museli obejít bez Lucifera, který nastupoval v Ostravě za extraligový tým. I bez této hráčky jsme vlétli na hřiště a v prvních 5 minutách jsme vedli 7:2. Zlín nás ale po time-outu rychle dotáhl a celý zápas se s námi přetahoval o to, kdo zápas povede a kdo ho úspěšně dovede ke zdárnému konci. V podstatě se celý zápas hrál v remíze. Ve čtvrté čtvrtině Zlín odskočil na rozdíl 6 bodů, ale to pro naše hráčky nic neznamenalo a rychle tento náskok stáhly. Posledních 6 důležitých trestných hodů během koncovky měla naše děvčata 100 % úspěšnost a díky tomu jsme se dostali do klidného vedení. Zlín už na toto nedokázal odpovědět a my jsme si šli pro první výhru, ke které děvčatům gratuluji.