Menu

29/4/2024

Festival U11

Naše nejmladší minižákyně nás během tohoto víkendu, od 26.4. do 28.4., reprezentovaly na basketbalovém festivalu v Ostravě, kde nasbíraly mnoho cenných zkušeností.

První den turnaje se nám nevyvedl. Ze dvou zápasů jsme si domů přivezli dvě prohry. Soupeři nám dali tvrdou lekci a ukázali nám, kde jsou naše nedostatky a snad si i holky uvědomily, že bez tvrdé práce na tréninku to opravdu nepůjde. První zápas proti Brnu jsme prohráli 11:71. Druhý zápas, ačkoliv už probíhal v lepším tempu, skončil 26:49 pro soupeře.

Během druhého hracího dne nás čekal zápas hned ráno proti BK Studánka Pardubice. Zápas byl první polovinu vyrovnaný, až ve druhém poločase se holkám rozlepily oči a rozkmitaly nohy, tak jak jsme si to přáli. Zahráli jsme pár pěkných akcí a skóre narostlo až na konečných 50:29 v náš prospěch. Druhým soupeřem byl SBŠ Třinec. Zápas jsme začali dobře, ale problém nám dělalo neproměňování jednoduchých akcí, a proto se až do posledních vteřin skóre přelévalo z jedné strany na druhou. V posledních vteřinách holky daly důležité koše a my jsme mohli slavit, s podporou fandících rodičů, vítězství 33:29. Děkujeme!

Poslední den na basketbalovém festivalu U11 nás čekal opět hned brzo ráno zápas s SBŠ Ostrava. Do zápasu jsme šli s tím, že vetší porci minut odehrají hráčky, které tolik příležitostí na turnaji zatím neměly. A vůbec se jim nevedlo špatně. Vedení v zápase jsme si od prvních minut přivlastnili a stále ho postupně navyšovali, až do konečného vítezství 50:16. Tímto výsledkem jsme skončili na turnaji na devátém místě.