Menu

2/5/2023

Děvčata kategorie U11 na MČR

Naše Nejmladší minižákyně si vybojovaly v kvalifikačních kolech účast na Mistroství České republiky v minibasketbalu, ze kterého si přiváží 9.místo, a hlavně spoustu důležitých zkušeností a zážitků.

Během tohoto víkendu se naše Nejmladší minižákyně zúčastnily mistrovství České republiky v minibasketbalu, které se konalo v Ostravě. V pátek jsme odehrály zápasy s družstvy, která jsme měly v základní skupině, což byly Litoměřice a Slovanka Praha. S Litoměřicemi jsme bojovaly o výsledek do posledních vteřin a o skóre rozhodovaly i ty nejmenší chybičky. Do všech čtvrtin jsme nastupovaly za vyrovnaného stavu a vše se rozhodlo až v posledních minutách, kdy se Litoměřicím povedlo dát 3 koše a my jsme bohužel neproměnily ani jednu ze svých šancí. Konečný výsledek zápasu byl 20:14 pro soupeře. Druhý zápas proti Slovance byl už o něčem jiném. Praha na tom byla basketbalově lépe, byla dravější, aktivnější a nebála se kontaktu. Myslím si ale, že i my jsme je dokázaly v určitých momentech docela potrápit a opět nám utekla hlavně druhá půlka. Stav poločasu 20:37, konečný výsledek 28:87. V základní skupině jsme tedy oba dva zápasy prohrály. Následující dny nás čekaly zápasy o 9.-12.místo. V sobotu jsme odehrály oba dva zápasy v odpoledních hodinách. První utkání bylo proti Hradci Králové. Během celého zápasu jsme udělaly spoustu zbytečných chybiček, ale toto utkání jsme nakonec vyhrály, ačkoliv konec byl dramatický – 37:46. Druhé utkání jsme odehrály proti Pardubicím. Tento zápas jsme sice odehrály s drobnými chybičkami, ale i tak jsme ho s přehledem vyhrály 72:53. Za skvělé výkony byly holky odměněny večerní diskotékou. V neděli nás čekal poslední zápas s Mohelnicí, který byl napínavý až do posledních chvil. Do poslední čtvrtiny jsme nastupovali za stavu 32:33 pro nás. Potrápila nás však hlavně jedna hráčka, která nám dala za poslední čtvrtinu 20 bodů a za celý zápas 42 bodů, což rozhodlo. Z tohoto turnaje si hráčky i my trenérky odnášíme mnoho důležitých zkušeností. Víme, na čem musíme ještě zapracovat a co zlepšovat. Děkujeme všem holkám za jejich bojovnost a nasazení ve vše zápasech. Děkujeme ale také hlavně všem rodičům a fanouškům, kteří s námi byli celé 3 dny, vytvořili skvělou atmosféru a pořádně nám fandili.